Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-09-06 13:50:14

SIT 4 A WHILE 2.0 / Marcin Malicki Buk

2017-09-1519:00 ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie, Kraków

Wernisaż wystawy fotografii Marcina Malickiego Buka. Wstęp wolny.

Cena biletu: Wstęp wolny!

Marcin Malicki Buk - rocznik 83., z wykształcenia socjolog, z zamiłowania i konieczności grafik, tatuażysta, writer, rysownik. Fotograf – z pasji, frajdy, inspiracji, z poszukiwania rzeczy prostych, harmonijnych, niejednokrotnie zapomnianych lub mijanych bez refleksji.

Na wystawie znajdą się fotografie miejsc, gdzie można usiąść, zatrzymać się na chwilę.
Marcin tak to wyjaśnia:
„To zawsze zaczyna się prozaicznie. Zaglądając w bramy, zaułki, podwórka, budynki, na place wszędzie trafiałem na ławki, ławeczki, krzesła. Niezmienne atrybuty wypoczynku, relaksu, chwili zatrzymania.
Uderzająca i zaskakująca mnogość pomysłów, wynalazków, rozwiązań. DIY w najczystszej niczym nieskrępowanej postaci. Z drugiej strony rzeczy seryjne, zaprojektowane, wręcz czasem hurtowe.
Czasem zapomniane, czasem starannie pielęgnowane i utrzymane w czystości. Czasem przypadkowo rzucone, innym razem umieszczone w ramach przemyślanego projektu.
Formalnie to cały czas ławka. Ale to bogactwo wersji odmian hamowane tylko wyobraźnią twórców. Profesjonalnych i domorosłych. Miliony wersji sposobu na to, by dać odpocząć nogom.
Jednocześnie każda z nich niesie swoją historię. A także historię przestrzeni w której się znajduje. Możemy ją poznawać w formie czysto wizualnej. Ale możemy też spojrzeć dalej. Pomyśleć trochę nad tym po co te ławki. I czemu tak często część z nich jest pusta? Jak zmienia się nasz wolny czas? I czy ten czas jest tak naprawdę wolny?”


ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Miejsce wydarzenia

Logo: ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus