Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-07-11 12:08:36

Filipiny - inny świat?

2017-07-2018:30 Centrum Kultury Ruczaj, Kraków

Pokaz zdjęć i relacja z pobytu Agnieszki Salwy-Doberschuetz na Filipinach. Ponadto: degustacja regionalnej potrawy i napoju

Cena biletu: dorośli - 10 zł, karnet - 7 zł, uczniowie, studenci - 5 zł

Agnieszka Salwa-Doberschuetz choć obecnie mieszka w Gorzowie Wielkopolskim, przez wiele lat podróżowała po Europie, Australii i Azji. Najwięcej swej uwagi poświęciła jednak pełnym sprzeczności Filipinom, w których spędziła prawie 3 lata. Cały czas wraca tam, by pomagać mieszkańcom bliskim jej sercu miejsc, które w 2013 roku spustoszyły kataklizmy - nadzwyczaj silne trzęsienia ziemi i tajfun Yolanda. Zajmowała się ludźmi, o których nie mówią media, którzy nie mogą liczyć na masowe zainteresowanie fundacji i darczyńców z całego świata.

Agnieszka Salwa-Doberschuetz jest także współorganizatorką słynnej akcji „Okulary dla Filipin”- misji polegającej na badaniu wzroku, dopasowywaniu okularów i nadawaniu nowej jakości życia najbardziej potrzebujących mieszkańcom Filipin. W akcję włączyło się wielu artystów i „ludzi kultury”, m.in. Urszula Dudziak czy Mela Koteluk.

Nasz wyjątkowy gość opowie o dylematach i rozterkach wolontariusza, a także o kulturze i o niełatwym, często nawet heroicznym codziennym życiu na Filipinach.

Miejsce wydarzenia

Logo: Centrum Kultury Ruczaj

Centrum Kultury Ruczaj

ul. Rostworowskiego 13
30-358 Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus