Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-26 10:42:59

Wystawa "Sztuczna obecność" Wojciecha Ledera

2017-06-0219:00 — 2017-06-23 Galeria Otwarta Pracownia, Kraków

Galeria Otwarta Pracownia (ul. Dietla 11) zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuczna Obecność”

Cena biletu: brak informacji

Galeria Otwarta Pracownia (ul. Dietla 11) zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuczna Obecność”, 2 czerwca (piątek), o godz. 19.

Autorem prac jest Wojciech Leder, jeden z czołowych polskich artystów współczesnych, którego prace wisiały podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w Muzeum Sztuki w Łodzi, Atlasie Sztuki, Galerii Bon a Tirer w Nowym Jorku, Muzeum Narodowym w Poznaniu, Zachęcie, CSW Znaki Czasu, Galerii Art New Media w Warszawie.

Tematyka wystawy „Sztuczna obecność” oscyluje wokół pojęcia przestrzeni i paradoksu związanego z jej odbiorem: „Przestrzeń – fenomenologicznie ujęta – jawi się nam bowiem dwojako. Po pierwsze jako pewna uporządkowana obecność doświadczanych rzeczy, ku którym nasza świadomość kieruje się z określoną intencją – raz w tę, raz w inną stronę. Taka przestrzeń ma zmienne, konkretne wektory […] Z drugiej strony, wiemy, że przestrzeń może być rozpatrywana niezależnie od rzeczy czy ciał, które się w niej znajdują jako podatne na manipulowanie – trwające lub podlegające zmianie jako coś poręcznego (Zuhandenheit, zuhanden), a wówczas pojawia się nam jako przestrzeń abstrakcyjna, ciągła, czyli dająca się dzielić i rozciągająca się w nieskończoność” – Kazimierz Piotrowski, historyk, krytyk i filozof sztuki.

Ekspozycja potrwa do 23 czerwca. Zapraszamy.

Miejsce wydarzenia

Logo: Galeria Otwarta Pracownia

Galeria Otwarta Pracownia

ul. Dietla 11
31-070 Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus