Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-14 15:25:15

Festiwal Apostrof zawita do Krakowa

2017-05-15 — 2017-05-21 Empik Bonarka, Kraków

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Między 15 a 21 maja do Krakowa przyjadą Graham Masterton, Jakub Żulczyk i Wojciech Kuczok. Kuratorem tegorocznej edycji Apostrofu został Szczepan Twardoch. Organiza

Cena biletu: Wstęp wolny!

Z okazji premiery „Pogrzebanych” Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury i krakowski Empik odwiedzi popularny pisarz brytyjski – Graham Masterton - twórca „Katie Maguire” czy „Uznani za zmarłych”. Jakub Żulczyk zaprezentuje premierowo „Wzgórze psów” - jedną z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych polskich książek tego roku. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, który postawił już ostatnią kropkę w powieści kryminalnej „Czarna”.
Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku bierze czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.
W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Krakowem festiwal zawita do Szczecina, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Organizator: Empik
Miasta festiwalowe: Szczecin, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa

Miejsce wydarzenia

Logo: Empik Bonarka

Empik Bonarka

ul. Kamieńskiego 11
30-644 Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus