Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-11 14:01:53

Norwid Walking

2017-04-2211:00 Ośrodek Kultury im.C.K. Norwida, Kraków

W ramach 23. Dni Norwidowskich zapraszamy na wydarzenie Norwid Walking.

Cena biletu: Wstęp wolny!

W ramach 23. Dni Norwidowskich zapraszamy na wydarzenie Norwid Walking, którego idea wydarzenia nawiązuje do motywu wędrówki obecnego w utworach Cypriana Kamila Norwida, szczególnie wiersza Pielgrzym, a także biografii artysty, w której obecne są liczne podróże.
W 1842 roku Norwid przybył do Krakowa. Odwiedził wówczas również okolice – w Mogile był na Kopcu Wandy i w Klasztorze oo. Cystersów, gdzie oglądał cykl obrazów „Dzieje Wandy” autorstwa M. Stachowicza. Zafascynowany przeszłością miejsca napisał dwa dramaty misteryjne: „Wandę” i „Krakusa”. Z Krakowa Norwid udał się do Drezna i nigdy już nie powrócił do ojczyzny.
Wydarzenie będzie mieć formę marszobiegu, którego trasa rozpocznie się przed Ośrodkiem Kultury im. Cypriana Kamila Norwida. Rozgrzewkę dla chętnych poprowadzi Piotr Kordowski - instruktor Nordic Walking, medalista Mistrzostw Polski i Europy w Nordic Walking, pasjonat górskich wędrówek. Trasa marszobiegu będzie wiodła przez zabytkowe centrum Nowej Huty i tereny zielone do miejsc związanych z poetą, a jej przebieg i tempo dostosowane będą do możliwości różnych grup wiekowych. Dystans będzie można pokonać idąc, biegnąc lub jadąc na rowerze. Do wspólnej zabawy zapraszamy uczestników indywidualnych, zespoły rodzinne i grupy znajomych.
W Norwid Walking nie chodzi o czas pokonania wyznaczonej trasy, a dobrą zabawę! W trakcie wspólnej wędrówki każdy będzie miał szansę rozszyfrować tajemnicze przesłanie Sztukmistrza. Na wszystkich uczestników, którzy dotrą na metę z rozwiązaną zagadką czekają niespodzianki!
Udział w Norwid Walking jest bezpłatny - trzeba jednak zgłosić swój udział wypełniając formularz zgłoszeniowy: goo.gl/forms/AHOZBcLJopvqi6c72

Organizator festiwalu: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Partnerzy: Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65
e-mail: sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Miejsce wydarzenia

Logo: Ośrodek Kultury im.C.K. Norwida

Ośrodek Kultury im.C.K. Norwida

oś. Górali 5
31-616 Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus