Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-02-15 15:30:46

Konfrontacje Choreograficzne Młodych Tancerzy

2017-03-2518:00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków

Zapraszamy wszystkich, którzy nie przekroczyli 25 lat i chcieliby zaprezentować swoje pierwsze etiudy choreograficzne!

Cena biletu: Wstęp wolny!

25 marca 2017 r., godz.18.00
Scena SCKM, ul. Wietora 15
Wstęp: wolny

Zapraszamy na cykl spotkań tanecznych organizowany przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Fundację Hothaus, kierowany do młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją przygodę z choreografią. Spotkania mają na celu zaprezentowanie prób choreograficznych osób, które samodzielnie zmagają się z tworzeniem materiału ruchowego, bądź też współpracują ze swoimi nauczycielami nad taneczną etiudą.
Celem konfrontacji jest umożliwienie wymiany doświadczeń i praktycznego nabywania wiedzy choreograficznej i wykonawczej poprzez publiczną prezentację prac i dyskusje na temat pokazanych etiud z osobami zawodowo zajmującymi się teatrem tańca współczesnego. Praktyka sceniczna, konfrontacja z profesjonalistą i z widzem tak, aby nauczyć się bronić swojego zdania, swojej twórczości, mają być impulsem do dalszej, lepszej pracy.
Spotkanie ma być dla młodych tancerzy szansą na oswojenie się ze sceną i widzem, także z innymi młodymi ludźmi. Podczas każdego wieczoru na widowni zasiądzie zaproszony gość, będący doświadczonym twórcą, bądź pedagogiem w dziedzinie tańca współczesnego w charakterze eksperta.
Ważnym efektem spotkań jest upowszechnianie tańca oraz zakorzenienie go w świadomości widza poprzez regularne pokazy sztuki tanecznej. Po każdej etiudzie przewidziana jest rozmowa pomiędzy zaproszonym ekspertem, wykonawcami i publicznością w celu analizy danej etiudy. Ten feedback da widzom możliwość wypowiedzi, zadania pytań autorom i wykonawcom prac, co pozwoli z kolei młodym twórcom zmierzyć się z oczekiwaniami i opiniami widowni.
Zapraszamy wszystkich, którzy nie przekroczyli 25 lat i chcieliby zaprezentować swoje pierwsze etiudy choreograficzne. Dopuszczalny czas prezentacji to 5 minut dla solo i duetu oraz 10 minut dla większej obsadowo formy. Zgłoszenia przyjmowane będą bez selekcji – decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce wydarzenia

Logo: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

ul. H. Wietora 13/15
31-067 Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus