Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-02-09 18:20:12

Scena Młodego Widza - Walny-Teatr "Dziadek"

2017-02-2611:00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków

SMW jest miejscem przeznaczonym dla teatralnych rodzin. Spektakle teatralne dla dzieci, młodzieży, całych rodzin. Gramy w niedzielne przedpołudnia.

Cena biletu: 18 zł (ulgowy), 22 zł (normalny)

„Dziadek”

Dziadek to spektakl oparty na autentycznych notatkach mojego dziadka, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia: choroba, śmierć bliskich. Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka a kończy w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Spektakl do opowiedzenia historii życia używa różnych technik lalkarskich (kukły, marionetki, pacyny) oraz przedmiotów trickowych, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.


Walny - Teatr

powstał w roku 1999 (mimo, że od 1995 funkcjonował pod innymi nazwami m.in. Wielki Teatrzyk Świata i Teatr Bezradny) z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance.

REZERWACJE: 12 430 50 90, e-mail: smw.sckm@gmail.com


Termin ^ Atrakcje ^ Bilety

26 lutego 2017, godz. 17.00
Po spektaklu warsztaty „Istnienie w dłoni - teatr z rzeczy”
Bilety: 18 zł (ulgowy), 22 zł (normalny)

Miejsce wydarzenia

Logo: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

ul. H. Wietora 13/15
31-067 Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus