Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2014-01-08 11:42:11

Projekt Przetwónia z udziałem Jacka Poremby

2014-04-0618:00 Małopolski Ogród Sztuki, Kraków, Kraków

Otwarte spotkanie ze znanym fotografikiem Jackiem Porembą. Finałowa gala II edycji Projektu Przetwórnia

Cena biletu: Wstęp wolny!

II Edycja z udziałem Jacka Poremby

Idea Projektu Przetwórnia.
Przetwórnia to innowacyjny projekt Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik, który miał swoją pierwszą odsłonę na przełomie 2012/2013 roku.
W Przetwórni udział bierze zaproszony przez organizatorów wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji był Tomasz Gudzowaty. Do udziału w II edycji zaproszony został Jacek Poremba specjalizujący się w fotografii portretowej gwiazd, fotografii mody oraz fotografii reklamowej. Pracuje dla czołowych polskich czasopism takich jak Viva, Pani czy Gala, jest również autorem wielu okładek płyt kompaktowych m.in. Kaya/Bregovic, Nosowska, Lipnicka, Kora, Bartosiewicz, itd. Juror II edycji Projektu Przetwórnia poza działalnością komercyjną doskonale radzi sobie w obszarze fotografii artystycznej: jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz laureatem międzynarodowych oraz krajowych konkursów fotograficznych. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w CSW na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w 1998 Photokina w Niemczech oraz w 2003 w Galerii Pauza w Krakowie.

ETAPY PROJEKTU:

1. Nabór projektów

Każdy autor może nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć o tematyce „portret konceptualny” w terminie od 2 stycznia 2014 do 15 marca 2014 na adres projektprzetwornia@gmail.com z dopiskiem „Jacek Poremba”.

2. Otwarte konsultacje Projektu Przetwórnia

W trakcie trwania naboru prac zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje z profesjonalnym fotografem. Mamy nadzieję, że taka możliwość ucieszy osoby chcące dopracować swoje zestawy prac i liczące na twórczą korektę swoich fotografii. Na konsultacje będą obowiązywały zapisy poprzez pocztę e-mail.

3. Ocena oraz Gala Finałowa wyłaniająca zwycięzców.

Wszystkie zgłoszone do projektu zestawy fotograficzne zostaną przedstawione ekspertowi Przetwórni. Jacek Poremba wyłoni 10 najciekawszych cykli fotograficznych, które podda publicznemu komentarzowi na otwartym spotkaniu 9-go kwietnia 2014 roku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W trakcie trwania gali finałowej wyłonionych zostanie 3 zwycięzców II edycji Projektu Przetwórnia. W dalszej części spotkania to trzej wybrani autorzy będą gośćmi naszego eksperta, który zada im ciekawe pytania na tematy związane z ich drogą twórczą, inspiracjami, filozofią fotografowania itp. Taka formuła spotkania pozwoli publiczności poznać zarówno naszego eksperta, jak również autorów nadesłanych zdjęć.

4. Wystawa w Galerii Pauza oraz publikacja katalogu.

Projekt uwieńczy wystawa nagrodzonych prac w galerii Pauza w Krakowie oraz publikacja zdjęć w katalogu.

Do kogo jest skierowany Projekt Przetwórnia?
Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, jak również do zaawansowanych fotoamatorów.

Co można zyskać biorąc udział w Projekcie?

Niepowtarzalną okazję konfrontacji swoich fotografii z uznanym twórcą, możliwość usłyszenia wielu bezcennych uwag i wskazówek od mistrza, a także szansę na pokazanie swojej twórczości szerokiej publiczności.

Dodatkowo można zaprezentować swoje fotografie na wystawie w Galerii Pauza w Krakowie i w towarzyszącym jej katalogu.

Przetwarzajcie swoje pomysły na świetne zdjęcia i twórzcie.

Zapraszamy do udziału w II edycji Projektu Przetwórnia.

Patronat honorowy nad II edycją Projektu Przetwórnia objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Miejsce wydarzenia

Logo: Małopolski Ogród Sztuki, Kraków

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus